Skip to main content

Revit – Nowe kreskowanie dla żelbetu

W „Edycji zespołu ściany”, klikamy na pole materiału (<Wg kategorii>). Pokazała się ikona „(trzykropek)”, dzięki której przenosimy się do „Przeglądarki materiałów”.

W polu „Szukaj” wpisujemy interesujący nas „Żelbet”. Podany termin jest niedostępny dla wyszukiwarki, dlatego jesteśmy zobligowani do samodzielnego utworzenia materiału.

W istniejącej bazie materiałów odnajdujemy „Beton wylewany na miejscu – C35”, ponieważ jego właściwości są najbardziej zbliżone do tych, które będzie posiadał nowy materiał.

Klikamy prawym przyciskiem myszy w polu podświetlonego elementu i wybieramy „Powiel”. Zmieniamy nazwę duplikatu na „Żelbet”.

Przechodzimy do zakładki „Grafika”. Ustalamy „Wzór powierzchni” na „Beton”, następnie spróbujemy dodać nowy „Wzór cięcia”. Najeżdżamy kursorem myszy na napis „<brak>” klikając, znajdziemy się w przeglądarce „wzorów wypełnienia”.

Znajdziemy tutaj kreskowania dostępne dla programu Revit. W lewym dolnym rogu tego panelu wybieramy ikonę dokumentu z gwiazdką (Nowy wzór wypełnienia).

Zmieniamy typ wzoru z „Prostego” na „Użytkownika”. Nazwę materiału zmieniamy na „Żelbet”.