Skip to main content

Inventor – nowości w wersji 2022

Warto zauważyć, że nowe rozwiązanie Inventora zostało uwzględnione zarówno w programie do zarzadzania dokumentacją Vault jak i środowisku programistycznym Inventora – iLogic.

Drugą najważniejszą nowością wprowadzoną w Inventorze Professional jest możliwość bezpośredniego zapisu plików do formatu Revita – RVT.

Taki sposób translacji plików umożliwia nam chociażby projektowanie w kontekście budynku otworzonego z programu Revit, a następnie utworzenie pliku modelu zgodnego z Revitem, który może zostać zwrócony do niego w celu współpracy, koordynacji i przeglądu.

Rys. 3 | Praca w Invetorze z podczytanym podkładem z programu Revit.

Rys. 4 | Praca w Revit z podczytanym podkładem z programu Inventor.

     Jeśli pracujemy w oparciu o wspólny układ współrzędnych, możemy wyeksportować plik projektu Revit z programu Inventor  jednocześnie mając pewność, że projekt z programu Inventor połączony z modelem Revit będzie dokładnie pasował.

     Z naszej strony chcielibyśmy wyróżnić udoskonalenia funkcji występujące w modelu tworzenia uproszczeń modelu, współpracę z programem Fusion 360 czy też usprawnienia w interfejsie – np. podgląd informacji o pełnym stanie związania w złożeniu.

Krzysztof Wiśniewski
PDM/PLM Implementation Consultant
Zainteresował Cię temat? Masz dodatkowe pytania?
Porozmawiaj z naszym specjalistą: 668 244 518

ZAPYTAJ O OFERTĘ ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE