Skip to main content

5 ciekawych nowości w Autodesk Revit 2023

     Firma Autodesk udostępnia najnowszą wersje oprogramowania, umożliwiającego prace w środowisku BIM. Mowa o produkcie Autodesk Revit 2023. Jak co roku, kolejna odsłona programu jest wzbogacona o nowe funkcje oraz narzędzia do projektowania. Jak korzystać z tych nowości w praktyce? Pięć z nich opisałem w poniższym poradniku.

NR 1: „Ikony stanu, definiujące umieszczenie widoku na arkuszu”

Jeżeli otworzymy nowy lub istniejący projekt w oprogramowaniu Autodesk Revit 2023, niewątpliwie aktywując przeglądarkę projektu, zauważymy w niej nowe kwadratowe ikonki, przypisane do każdego widoku z osobna.

Wspomniane ikony mają pomagać użytkownikom oprogramowania Autodesk Revit 2023 w szybkiej identyfikacji widoków z przeglądarki projektu, które zostały już umieszczone na danym arkuszu do wydruku.

Przykład: Widoki rzutów 0_Parter i Teren zostały umieszczone na arkuszu do wydruku. Informuje Nas o tym Ikona stanu, wypełniona w kolorze niebieskim. To ulepszenie w zarządzaniu widokami umieszczonymi na arkuszach do wydruku, bezapelacyjnie poprawi skuteczność wydawania dokumentacji projektowej, przeznaczonej do wydruku.

Ikony stanu definiujące umieszczenie widoku na arkuszu do wydruku, możemy w prosty sposób włączać i wyłączyć w obszarze przeglądarki projektu. Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i następnie z rozwijalnej listy odznaczyć lub zaznaczyć narzędzie „Pokaż umieszczenie widoku na ikonach stanu arkusza”.