Skip to main content

Wprowadzenie do PLM – Część 1

Czym jest PLM w chmurze?

     Oprogramowanie do zarządzania cyklem życia produktu w chmurze Fusion 360 Manage różni się od swojego poprzednika między innymi tym, że tworzy jedno źródło danych w celu przyspieszenia i usprawnienia rozwoju produktu, a także śledzenia danych i procesów. Dzisiejsze oprogramowanie PLM w chmurze aktualizuje zmiany w produktach, postępy i zgodność z przepisami branżowymi w czasie rzeczywistym, umożliwiając terminową współpracę wszystkich działów w procesie rozwoju produktu, niezależnie od lokalizacji.

Co więcej, obecnie, gdy wiele firm decyduje się na pracę zdalną, zespoły nie są już zlokalizowane w jednym miejscu, co może utrudniać współpracę. Jednak dzięki systemom PLM opartym na chmurze, wszystkie informacje są rejestrowane w tym samym systemie.

Te usprawnienia procesów mają obecnie kluczowe znaczenie. Chmurowe system PLM zbierają dane na temat procesów wykorzystywanych do planowania, definiowania, budowania, wspierania i ulepszania produktów i usług. Za pomocą narzędzi programistycznych integrują dane z wielu systemów umożliwiając ich wykorzystanie w wielu procesach biznesowych jak np. wprowadzenie nowego produktu (NPI – New Product Introduction), zarządzanie jakością, itp.
Nie da się przecenić znaczenia tych procesów dla ogólnej kondycji firmy.

W następnym artykule z tego cyklu opiszemy możliwości chmurowego sytemu PLM firmy Autodesk – Fusion 360 Manage  (dawniej Fusion Lifecycle).

Krzysztof Wiśniewski
PDM/PLM Implementation Consultant
Zainteresował Cię temat? Masz dodatkowe pytania?
Porozmawiaj z naszym specjalistą: 668 244 518

ZAPYTAJ O OFERTĘ ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE